5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z informacjach za rok 2018 wynika, że pierwsza sklepów proponujących własne wyroby online wzrosła o 34% w procesie ostatnich 5 lat. Specjalnie na rynku pojawiają się nowe metody, które gwarantują dokonanie zakupów jeszcze szybciej, a dzięki najwyższym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy nastrój i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według informacjach z raportu KPMG na badanie: “Dlaczego wierzymy w magazynach internetowych?” 40% odpowiedzi myślało na oszczędność czasu. Obecnie każdemu spośród nas chce na krótkim załatwieniu naszych spraw. Nie lubimy liczyć w fazach. Zakupy poprzez internet gwarantują nam uniknięcie tłumów. Nie wymagamy denerwować się godzinami otwarcia sklepu ani tymże, jak dojechać w określone miejsce. Zamiast tego zaczynamy stronę internetową oraz wszystko bierzemy na wyciągnięcie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, łatwo możemy poznać do innego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam to całkiem mniej czasu niż spacer po galerii handlowej. I cały proces zakupów z wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zdobyć nawet parę chwili, co w handlach stacjonarnych sprowadza się rzadko.
Wszystko w pewnym miejscu

Kolejnym powodem, który otrzymałeś wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu wyników w pewnym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy dużo swobodzie niż w galeriach handlowych. Możemy wstąpić na kartę każdego sklepu i przeglądać asortyment w nieznanym miejscu i czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym powodzeniem bawi się odzież oraz obuwie. Na nowym miejscu znajdują się leki i pielęgnacje. Widać zatem istnieć zaskoczeniem, jednak uczestnik jest otwarty. Mowa tu o cenach, które często różnią się z tych dużych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, filmy i gry wideo. Dużo kobiet posiada zarówno ze sklepów internetowych w sensu zamówienia mebli oraz wyposażenia domu. Warto dodać, że aż 47% badanych kwalifikuje się na zakup poprzez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o jakim warto dodać, istnieje okazję porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w sukcesu sklepów stacjonarnych więcej będzie więc możliwe, jednakże w takiej formie musimy udać się co najmniej do mało miejsc. Z zmianie korzystając z internetu, wystarczy wejść na poszczególną stronę, i wszystkie niezbędne informacje będą na wyciągnięcie ręki. Kiedy to możliwe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Kiedy chcemy skorzystać z najciekawszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wejść na właściwą platformę. Kolejnym ruchem będzie dobranie dobrego nas produktu lub sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów wygodnych w nowych sklepach wraz z możliwością cenową, która planuje również cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z opcji.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne promocje to kolejny powód, jaki w klasy cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej sprowadza się, że sprzedawcy zachęcają swoich mężczyzn do podejmowania z propozycje internetowej przez duże promocje. Dzięki nim można dostać produkt nawet do kilkudziesięciu procent mało niż w możliwości stacjonarnej. Daje się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 i wiele innych. Bez wątpienia takie okazje częściej można napotkać w sieci niż stacjonarnie. Warto również wspomnieć, że żyją strony, które przechowują w pewnym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy jeszcze dobrze czasu i pieniędzy.
Dostępność różnych form płatności

Warto również wspomnieć o dostępności różnych form płatności. Sklepy internetowe udostępniają naszym użytkownikom skorzystanie z najnowszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” niewiele pań przyjmuje się na wzięcie z szybkich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy drugie miejsca posiadają bardziej klasyczne rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów czerpie z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Jeszcze więcej sklepów oferuje również płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Żyć chyba są one nieco popularne wśród polskich konsumentów, a nie odbiegają z drugich skutecznością i energią.

Na wynik dodajmy więcej o płatnościach z odroczonym terminie, które gwarantują dokonanie zakupów oraz opłacenie ich właśnie po pewnym okresie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają również dokonanie zakupów na raty. Możemy zastosować zarówno z planów oferowanych przez sklepy, jak i firmy finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można oraz w ostatni środek pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy jakiś nowy cel.

Artykuł został sporządzony przez specjalistów z 5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *