Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

Kołobrzeg z Kołobrzegu

Toż czysta reklama zarówno dla lokatorów kiedy również turystów wypoczywających w polskim mieście. Już niedługo budynek kołobrzeskiego dworca ma stać gruntownie przebudowany.
Obiekt jest stać w szerocy dobrany do spraw osób niepełnosprawnych. Znacznie rozszerzy się powierzchnia obsługi pasażerów.

Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

 

Przewidziano m.in. utworzenie dużego pomieszczenia na przechowalnię bagażu, odtworzenie zwieńczenia wieży zegarowej. Być potrafi też powstanie dodatkowa poczekalnia sezonowa. Spółka PKP SA ogłosiła właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dotyczącej przebudowy tak istotnego dla miasta budynku.

Zakres prac przewiduje kompleksową przebudowę dworca kolejowego wraz z wykorzystaniem najbliższego otoczenia. Na parterze ma stać utworzona poczekalnia oraz hol, do jakich przylegać będą toalety. Rozważona ma stać również poczekalnia sezonowa do obsługi zwiększonego ruchu turystycznego. Ponadto przewidziano całe mieszkanie na przechowalnię bagażu dostępne i z zewnątrz budynku. Na piętrze i poddaszu mają stać wygospodarowane pomieszczenia mieszkalne. Po uzgodnieniu z konserwatorem zabytków ma stać przywrócona dawna forma kopuły nad wieżą zegarową.

Jeżeli idzie o zagospodarowanie działki, mają stać usunięte bariery architektoniczne. Powstać mają min. dwa miejsca parkingowe dla kobiet głuchych i min. dwa pola do ładowania samochodów elektrycznych. Ponadto przewidziano parking rowerowy. Dworzec wraz z otoczeniem mają stać w szerocy przystosowane do spraw osób niepełnosprawnych.

Termin składania ofert mija 7 stycznia 2020 r. Jedynym kryterium doboru jest cena. Dokumentacja wraz ze wszelkimi pozwoleniami uważa żyć przekonana w toku 36 tygodni od zawarcia umowy. Wartość zlecenia podawana istnieje na 1,27 mlm zł netto.

Budynek dworca w Kołobrzegu został oddany do celu w 1910 r. Obiekt wydobywa się w gminnej ewidencji zabytków. W 2010 r. został przeprowadzony remont wnętrza dworca, jednakże stan techniczny całego budynku PKP SA określa jako mali i wymagający modernizacji. Hol główny pełni rolę poczekalni. Uważają się w nim i kasy i problemy handlowe. Obiekt nie spełnia wymogów TSI-PRM, co oznacza, że nie jest w szerocy dobrany do spraw osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *