Jak zachować się w przypadku kradzieży portfela? Porady krok po kroku

Jak zatrzymać się w przypadku kradzieży portfela? Porady krok po kroku

Aktulności

Jak zatrzymać się w sukcesie kradzieży portfela? Porady krok po kroku – W komunikacji miejskiej, na koncercie czy zatłoczonej ulicy – kradzież torebki czy portfela może przydarzyć się w wielu codziennych sytuacjach każdemu. Utraconej gotówki w wielu przypadkach już nie odzyskasz, a możesz wyrządzić wiele, by zapobiec innych nieprzyjemności. Dowiedz się, jak postąpić krok po kroku.

 

Z artykułu dowiesz się:

jak ustrzec się przed kradzieżą pieniędzy z karty po utracie portfela,
które dokumenty trzeba unieważnić po kradzieży,
czy sprawę kradzieży portfela warto zgłosić na policję.

Kradzież portfela z dokumentami to zawsze ogromny stres. W owej formy potrzebne jest wypracowanie nowych papierów i kart, co zbiera się z kosztami. Ale skutki kradzieży mogą istnieć coraz dużo duże. By zapobiec wyczyszczenia konta czy kradzieży tożsamości, musisz działać szybko. Znaczymy w skrócie, co możesz więc zrobić, by uniknąć niepotrzebnej paniki w trudnej sytuacji.
1. Zastrzeżenie karty płatniczej

Kradzież karty bankomatowej, która ubiegła w portfelu, to sama z najbardziej problematycznych kwestii – ale tylko gdy nie zareagujesz odpowiednio szybko. Drinkiem z najspokojniejszych i kilka czasochłonnych ubezpieczeń jest działanie telefonu do Organizmu Zastrzegania Kart Zastrzegam.pl. Zadzwoń na wolny numer 828 828 828 – zlecisz wówczas zastrzeżenie strony do banku. Zostaniesz poproszony o danie nazwy swojego banku, a wtedy niezwłocznie przekierowany na jego infolinię. Nazywa to, iż nie musisz mieć żadnego innego numeru ani mieć w poszczególnym czasie dostępu do internetu. Zastrzeżenie strony w ostatni rodzaj zainteresuje Ci zaledwie parę minut i da gwarancję, że złodziej nie będzie mógł zastosować z Twoich pieniędzy – zarówno podczas płatności w składzie, kiedy także w formie sprzedaży internetowych.
2. Kradzież portfela a bezpieczeństwo dokumentów

Krok pierwszy za Tobą – po zastrzeżeniu kradzież pieniędzy z karty nie istnieje już możliwa. W innej kolejności zajmij się bezpieczeństwem Twojej tożsamości!

W dobie powszechnego dostępu do szybkich pożyczek (tzw. chwilówek) można łatwo uzyskać szybką gotówkę. Do ostatniego akurat m.in. złodzieje wykorzystują skradzione dokumenty. Daje się, że właściciel dokumentów dowiaduje się o tym tylko potem, gdy otrzyma zaproszenie do spłaty zadłużenia.

By zapobiec takiej formie, kradzież portfela z dokumentami zgłoś jak najszybciej w urzędzie gminy czyli na policji. Możesz toż zrobić także przez internet, jak wcześniej aktywowałeś odpowiednią usługę systemu Dokumenty Zastrzeżone, wykonywanego przez Związek Banków Polskich (osiągniesz toż na karcie www.bik.pl). Dzięki temuż w mało minut informacja dotrze do każdych banków w Polsce, poczty oraz operatorów telefonii komórkowej. Nikt nie będzie mógł posłużyć się Twoim dowodem osobistym, to Twoja tożsamość pozostanie bezpieczna.

Jeżeli w skradzionym portfelu posiadał więcej prawo drogi i materiały auta, potrzebna będzie wizyta w Dziale Komunikacji. Złożysz w nim zdanie o wydaniu dokumentu, a i będziesz mógł ubiegać się o wydanie tzw. wtórnika prawa drogi i dowodu rejestracyjnego.
3. Kradzież torebki lub portfela – czy warto iść na policję?

Wiele okradzionych osób daje sobie pytanie, czy warto zgłosić kradzież portfela na policję. Zdecydowanie tak. Nawet gdy nie uda Ci się w ostatni system odzyskać zguby, możesz pośrednio zabezpieczyć się przed problemami. Z kilku lat liczba przestępstw na cudze nazwisko regularnie spada. Na ostatni zawód wpływa większa wiedzę Polaków oraz duża decyzja o zgłoszeniu kradzieży i zastrzeżeniu dowodów osobistych.

Powyższe 3 proste kroki ułatwią Ci zapobiec dużych nieprzyjemności połączonych z kradzieżą pieniędzy z karty oraz posługiwaniem się przez kogoś Twoim imieniem. Jeśli podejmiesz je wystarczająco szybko, możesz poczuć się spokojnie i postarać się o danie nowych dokumentów.

Jak zachować się w przypadku kradzieży portfela? Porady krok po kroku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *