Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Kurtka softshell, idealna kurtka w głowy

Warto przeczytać

Kurtka softshell, idealna kurtka w głowy – Softshell to rodzaj tkaniny, który ujawnił się kamieniem milowym w ciągu nowoczesnej odzieży outdoorowej. Jeżeli jesteście entuzjastami górskich wędrówek, to męska lub damska kurtka softshellowa powinna koniecznie trafić do waszych szaf.

Softshell posiada najlepsze zalety hardshsella w role oddychającego polaru i kontrole przed wiatrem. Z przodzie kurtki tego fasonu nie posiadały warstwy membrany, nie chroniły więc przed deszczem, jednak jeszcze większe oczekiwania klientów oraz rozwój technologii przydały się również do powstania softshelli z membranami. Można je teraz bez najmniejszego problemu zakupić w sklepach turystycznych.
W głowy z softshellem

Największą sumą pomiędzy kurtkami typu hardshell i softshell jest faktura zewnętrzna, jaka w możliwości „hard” jest zwykle przyjemna i błyszcząca, natomiast w możliwości „soft” znacznie dużo przybliżona do bluzy o bardzo ciasnym splocie. Ta subtelna różnica sprawia, że kurtka softshellowa objawia się idealnym lekarstwem dla wszystkich, którzy jadą w góry i szukają odzieży turystycznej.

Tak naprawdę hardshell winien być przyjmowany przez nas jedynie, gdy pogoda stanowi wyjątkowo niesprzyjająca, wyjątkowa mroźna, deszczowa także poprzez ostatnie wspinaczka może zaprezentować się dużym wyzwaniem dla polskiego organizmu. W jakimś kolejnym przykładzie możemy spokojnie zdecydować się na kurtkę softshellową, która skutecznie ochroni nas przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i naprawdę uczyni to więcej pożytek niż standardowy polar.
W czym softshell jest szczęśliwszy?

Kurtki softshellowe w przyrównaniu do kolejnych kurtek trekkingowych są bardziej wytrwałe na wiatr i wodę oraz znacznie łatwiej oddychają. Są przydatne, nie blokują ruchów ciała, dlatego również można w nich z powodzenie uprawiać sporty na nowoczesnym powietrzu, w ostatnim wspinać się na górskie szczyty. Nie bez sensu kurtki softshellowe wybierane są bardzo często przez pewnych sportowców różnych dyscyplin.

Co istotne softshelle są i lżejsze od tradycyjnych kurtek izolacyjnych, łatwo można je spisać i złożyć do plecaka, gdy pogoda na górskim szlaku odbędzie się wystarczająco ciepła. Kurtki softshellowe przeważnie są odporne na przenikanie wody. Możemy spokojnie przejść w nich 20-30 minut na dosyć dużym deszczu, zanim poczujemy, że obowiązuje nam żyć mokro.
Cechy kurtki softshellowej

Niektóre kurtki softshellowe mają polarową podszewkę, która dostarcza dodatkowe ciepło. Stanowią one doskonałe, jeśli chcecie być coś lekkiego do noszenia na co dzień. Jeśli szukacie zaś softshellu do bardziej skutecznych planów oraz nie potrzebujecie, gdyby stanowiła ona aż tak bogata, to wówczas model bez podszewki okaże się z pewnością bardziej wygodni.

Kurtki typu softshell są na ogół bliskie i powinny być noszone dość ciasno dopasowane. Elastyczny materiał oznacza, że stale będzie mogli wykonywać pełne ruchy, ale ciaśniejsze dopasowanie uczestniczy w zatrzymywaniu ciepła. Oprócz właściwości technicznych krótszy styl i rodzaj sprawiają, iż są one popularnym wyborem jako kurtki codziennego użytku.

Nie pełne kurtki typu softshell są wyposażone w kaptur. Jeśli samym zadaniem twojej kurtki softshell uznaje żyć wykonywanie funkcji warstwy środkowej pod wodoodporną kurtką, to kurtka softshell bez kaptura może zaprezentować się idealniejszym rozwiązaniem. Jeśli natomiast chcecie nosić kurtkę softshellową jako warstwę zewnętrzną podczas lekkich deszczy, to kaptur okaże się z pewnością przydatną funkcją. Większość kurtek softshellowych posiada te mnóstwo kieszeni. Kieszenie zwiększają się do noszenia małych problemów, takich jak: mapy, rękawice, pieniądze a kolejne niezbędne rzeczy. Nie wymagamy w ostatnim sukcesu używać dużego plecaka.

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *