Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

Artykuł Miesiąca

Maski ochronne – kiedy o je mieć? Okres jesienno-zimowy obecne termin, w którym jesteśmy szczególnie narażeni na infekcje górnych dróg oddechowych. W teraźniejszym okresie dodatkowe zagrożenie dla swego zdrowia stanowi smog, z którym zmaga się wiele naszych miast. Drinku z najskuteczniejszych sposobów, by zminimalizować ryzyko zetknięcia z wirusami lub szkodliwymi substancjami zawartymi w powietrzu, jest noszenie maseczek ochronnych.

Czym stanowi smog?

Smog to działanie atmosferyczne polegające na współwystępowaniu zjawisk naturalnych (zazwyczaj mgły i bezwietrznej pogody) oraz zanieczyszczeń powietrza (będących wynikiem szkodliwej działalności człowieka). Dlatego również jego firma, powstała przez złączenie dwóch angielskich słów – „smoke” (dym) oraz „fog” (mgła). Smog jest dużo negatywny wpływ na własne zdrowie, dodaje się do istnienia wielu chorób, przede każdym schorzeń układu oddechowego, krążenia i nerwowego.
Jak troszczyć się przed smogiem?

Najlepszym sposobem, by zabezpieczyć się przed smogiem jest niewychodzenie spośród domu. W przypadku większości spośród nas jest toż natomiast po prostu nie możliwe. W dni, w jakich stan smogu wzrasta wskazana będzie maseczka antysmogowa. Maski wykonane są w taki system, by filtrować powietrze, a jednocześnie usuwać nadmiar wilgoci. Dzięki temu maska sprawdzi się zarówno w trakcie spokojnych spacerów, jak również ćwiczenia sportu.
Jakie wirusy zagrażają nam jesienią oraz zimą?

Jesienią oraz zimą nasza odporność znacznie spada, natomiast w powietrzu mnożą się liczne wirusy. To obecnie a w niniejszym okresie najczęściej chorujemy na grypę, przeziębienie, a też inne infekcje górnego układu oddechowego. Choroby te odbywają się drogą kropelkową, a dużo łatwo możemy zarazić się nimi w sztuce, autobusie, kinie, a nawet w trakcie zakupów w hipermarkecie. W minionych miesiącach usłyszeliśmy również o groźnym koronawirusie z Wuhan, którego liczba ofiar wciąż rośnie.
Jak troszczyć się przed wirusami?

Sposobów na obronę przed wirusami istnieje mało. Najistotniejsze jest wykonywanie higieny osobistej – przede każdym częste i dokładne mycie rąk. Jeśli którykolwiek z domowników jest zły ważne istnieje i regularne oczekiwanie i wynoszenie mieszkania. Warto również stosować maseczki ochronne. W przypadku zwykłych wirusów najczęściej używamy z maseczek chirurgicznych, jakie mogą istnieć pozytywne pod warunkiem, że często je zmieniamy. W nowym przypadku stoją się jedynie miejscem dla wirusów oraz bakterii, które zawsze wdychamy. Lepszą wartę oraz w tym przypadku zapewni nam maseczka antysmogowa, gdyż oprócz właściwości antysmogowych, wpływa ona antyalergicznie i antywirusowo.

żródło Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *